Fuarların İncisi: Sahaflar!

 Mini sahaf yazımdan merhabalar. :')
  


İzmir Fuarında ayrılamadığım tek yer sahaflar kısmıydı heralde. Koca Tüyap'ı ayırın bir köşeye sahafların güzelliği, samimiyeti etmezdi arkadaşlar, gerçekten. :')

İlk girişte sahaflarda sanki aradığım yok ya burda dersiniz ama iki üç raf karıştırınca listenizde olan kitapları güzel ve ucuza bulabilirsiniz. Ben ilk gün Çocuklardan Harry Potter'a Mektuplar'ı 5tlye almıştım o an stantta ağlıycaktım nerdeyse hem uzun süredir istiyordum hem de çok ucuzdu. ^-^ Stanttaki kızda o kadar tatlişti ki güldü benim şaşkın hallerime. :')Göçebe'yi fuardan alıcaktım indirimli halini bilmiyorum ama etiket fiyatı 30du:( Sahaftan 15tlye aldım.Cillop gibi her yeri, hem de orijinal kapak. :') Ben de ithaki baskısı olsada Hobbit'i çok sevdiğimden bu harika kapaklı eski basımını kitaplığımda durması lazım diyerek aldım,10tlydi. 

Sahaflarda harika İngilizde kitaplar vardı HP'nin ciltli, sert kapaklı kitapları 15-20tlydi. Üzülerek bıraktım ama umarım doğru birileri almıştır.. 

 

Bunun dışında klasik kitaplar, günümüz aşk kitapları, şiir kitapları, fantastik, distopya, bilim kurgu kitaplarını 5-10-15-20 tl fiyatlarına bulabilirsiniz. Çok yeni çıkan kitaplarda dahil. Her kitabın yayınevine göre geniş seçeneği bile vardı dünya,türk klasiklerinde. 

Benim aklımda kalanlardan Mekanik Melek, Tek İsim Tek Kader, Siyah Buz sıfır gibi ve 15tlydi, Obsidiyen serisi, Beni Seç Eragon serisi kitapları, Can yayınlarının bir çok güzel kitabı 10tlydi. Ve benim aklıma gelmeyen binlerce güzel kitap.

Son olarak da fuardan çıkarken aldığım bu iki kitapta sahaftan. ^_^Eğer eski basımlara, ucuz ve güzel kitaplara ihtiyacınız varsa sahaflar aradığınız kan. Ve bu arada pulları, eski paraları, eski dergileri, gazeteleri, fotoğrafları, kartpostal ve ayraçları seviyorsanız gözlerinizden kalpler çıkarak gezeceksiniz :') 

Mutlu kalın. :')))))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder